Rekuperace pro Liberec a okolí

Chci nabídku
Rekuperace
Propojujeme zásuvky
Světlo

Rekuperace osvěží váš domov i náklady za energie. S radostí pro vás připravíme vše od návrhu po realizaci, a to včetně vyřízení státní dotace z programu Nová zelená úsporám.

Úspora

získejte zpět až 95% tepla, o které byste jinak při klasickém větrání přišli.

Účinnost

Získaná energie lze opětovně použít, což zvyšuje celkovou energetickou účinnost

Komfort

umožňuje regulaci teploty a vlhkosti vzduchu - to vede k lepšímu zdravotnímu stavu a produktivitě

Snížení emisí

snížení CO2 a podpora ochrany životního prostředí.

Průběh realizace rekuperace

01
Odborná konzultace a
plánování
02
Návrh řešení
03
Odborná instalace a
spuštění
04
Údržba

Rekuperace je systém, který využívá výměník tepla k obnově čerstvého vzduchu v domě. Znečištěný vzduch se odsává a předává své teplo čerstvému vzduchu z venku, což snižuje náklady na vytápění.

Hlavní výhody rekuperace jsou zlepšení kvality ovzduší, snížení nákladů na vytápění a chlazení, a zvýšení komfortu a pohody v domě.

Existují dva hlavní typy rekuperace: rekuperace s přímým a nepřímým výměníkem tepla. Přímá rekuperace je nejefektivnější, ale vyžaduje větší investici.

Cena instalace rekuperace se může lišit v závislosti na typu a rozsahu projektu. Obecně platí, že přímá rekuperace je dražší než rekuperace s nepřímým výměníkem tepla.

Rekuperační systém by měl být pravidelně udržován a čištěn, aby fungoval efektivně a bez problémů. Doporučuje se provést údržbu alespoň jednou ročně.

Délka instalace rekuperace se může lišit v závislosti na typu projektu a složitosti práce. Obecně platí, že instalace trvá několik dnů až týdnů.

Rekuperace může výrazně snížit náklady na vytápění a chlazení domu, protože využívá teplo znečištěného vzduchu. Spotřeba energie se tak snižuje až o 40 %.

Ano, je možné instalovat rekuperaci do staršího domu, ale mohou být vyžadovány určité úpravy. Je důležité požádat odborníka o konzultaci a zhodnocení projektu.

Kontaktujte nása získejte nabídku na míru

Potřebujete poradit?

Rádi vám zodpovíme všechny dotazy nebo připravíme kalkulaci

Kontaktujte nás
Posuň mě